post clearfix حزیران در سال ۱۴۰۰ چه روزی است؟ بهترین مرکز حجامت تهران کجاست؟ | زالو درمانی طب سنتی حجامت
خانه » حجامت » حزیران در سال ۱۴۰۰ چه روزی است؟ بهترین مرکز حجامت تهران کجاست؟

حزیران در سال ۱۴۰۰ چه روزی است؟ چرا حجامت توصیه شده است؟

در این مطلب از جدولیاب ، توضیحاتی درباره ماه حزیران در سال ۱۴۰۰ و همچنین علت توصیه به انجام حجامت خواهیم داشت! با ما همراه باشید. ماه حزیران (تقریبا مطابق با اواخر خرداد ماه تا اواخر تیر) ماه نهم از ماه های رومی است که پس از ماه ایار (تقریبا مطابق با اواخر اردیبهشت ماه تا اواخر خرداد) است!

حزیران در سال ۱۴۰۰

در میان ماه های رومی ، چهار ماه را سی روز محاسبه می کنند، که یکی از این چهار ماه حزیران می­ باشد؛ که بهترین زمان برای حجامت بر اساس روایات اهل بیت عصمت و طهارت (ع) همین ماه رومی حزیران است! لازم به بیان است شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ ، هفتم حزیران می باشد؛ و حجامت توصیه می شود.

در این باره امام صادق (ع ) فرمودند: ” در روز هفتم از ماه حزیران حجامت کن و اگر نتوانستی در روز چهاردهم یعنی به عبارتی ۷ روز بعد می توان حجامت انجام داد. “

حجامت یک روش درمانی سنتی در طب اسلامی است که فواید فراوانی برای بهبود برخی از بیماری ها دارد! حجامت ، یک رفتار درمانی است که از وحی نشئت گرفته و در مرتبه عالی عروج رسول گرامی اسلام (ص) در شب معراج به ایشان بر انجام آن تأکید شده است؛ بنابراین رفتار درمانی حجامت یک امر آمیخته با مبانی وحی و همراه با معنویت است که با سرشت انسان سازگار بوده است و اجرای آن در بر گیرنده سلامت جسم و روح انسان است.

دقت داشته باشید مطالعات زیادی در مورد اثرات درمانی حجامت در برخی از بیماری ها از قبیل آکنه، یبوست، درد، سرفه و آسم، کهیر، تب یونجه، میگرن، ضایعات هرپسی پوست، برونشیت آسماتیک مزمن، کاهش سطح LDL در کشورهای دیگر و همچنین ایران انجام شده است و منافع آن برای بیماران به اثبات رسیده است.

 

حزیران در سال ۱۴۰۰

در مطالعه ای که توسط Ahmed و همکاران در سال ۲۰۰۵ میلادی در کشور مصر انجام شده بود، اضافه کردن حجامت به درمان استاندارد آرتریت روماتوئید سبب افزایش بهبود کلینیکی و پارامترهای ایمونولوژیکی شده بود و نشان داده بود که حجامت در کاهش درد بیماری های مختلف ، موثر است. در مطالعه دیگری که در ۲۰۱۲ میلادی در تورنتو کانادا انجام شده بود، اثبات کرد که حجامت علاوه بر کاهش درد در بیماران هرپس زوستری ، در بهبود کیفیت زندگی و همچنین دپرشن این بیماران نیز موثر است!

حجامت با کاهش غلظت خون تراکم سلولی را در مویرگ ‌ها کاهش می دهد، اکسیژن ‌رسانی را بهبود می بخشد و بار قلب و ریه را تعدیل می ‌کند. حجامت با تصفیه خون، مواد زائد، مضر و مسموم را از خون خارج می ‌کند! حجامت با کاهش فاکتورهای موثر در سکته ‌های مغزی و قلبی نقش پیشگیری از این بیماری‌ ها را دارد (خصوصا با کاهش میزان آهن خون؛ چرا که آهن اضافی خون از جمله مهم ترین پارامترهای موثر در سکته مغزی و قلبی است).

براساس گفته های برخی از متخصصان طب سنتی ، حجامت از سنین نوزادی به خصوص در نوزادانی ‏که از زردی رنج می برند تا افراد ۸۰ تا ۹۰ سال بسیار مفید است! و می توان برای همه مورد استفاده قرار گیرد؛ به جز شرایط خاصی که فرد در مراجعه به متخصص حجامت و پزشک باید مطرح کند تا در صورت مضر بودن این روش انجام نشود.

تقویم-حجامت-خرداد-1400دکتر-کیوان-یعقوبی-

تقویم-حجامت-خرداد-۱۴۰۰دکتر-کیوان-یعقوبی-

چند نکته مهم درباره شرایط کلی حجامت:

 • روزهایی که برای حجامت در این تقویم وارد شده برای اشخاص عادی ست. بنابراین شرایط خاص بیماری و دستور پزشک بر تمام این روزها مقدم است.
 • با تجویز پزشک حاذق طب سنتی و با قرائت آیت الکرسی، ذکر صلوات و طلب خیر از خداوند در هر روزی می توانید حجامت کنید.همچنین پرداخت صدقه و قرائت سوره های شریف معوذتین نیز وارد شده است.
 • عواقب انجام حجامت به صورت انفرادی و بدون نظارت پزشک به بعهده خود شخص خواهد بود.

تقویم حجامت سال ۱۴۰۰

پیامبر اکرم (ص) در مورد حجامت فرموده اند :

“جبرئیل (ع) آن قدر مرا به انجام حجامت سفارش نمود که گمان نمودم هیچ چاره ای جز انجام آن نیست.”

 بهترین روز های حجامت در سال ۱۴۰۰

 • روز های ۱۲ تا ۱۵ ماه قمری
 • روز های ۱۷ ، ۱۹ ، ۲۱ ماه قمری
 • آخرین پنجشنبه هر ماه قمری

روز های خاص حجامت ۱۴۰۰:

 • روزهای ۷ و ۱۴ ماه رومی حزیران ( بر اساس روایتی از امام کاظم (ع) یا امام هادی (ع) )
 • اولین سه شنبه ماه رومی آذار ( بر اساس روایتی از امام صادق (ع)
 • روز های سه شنبه ای که مصادف با ۱۷ ، ۱۹ ، ۲۱ ماه قمری باشند

در صورت تداخل روزهای مناسب و نامناسب بهتر است حجامت به موارد ضروری محدود شود.

آبی روزهای مناسبترین زمان برای حجامت در تقویم حجامت ۱۴۰۰

روزهای مناسب در تقویم حجامت ۱۴۰۰ (رنگ سبز)

روزهای مناسب برای حجامت شامل روزهای ۱۲ تا ۱۵، روزهای ۱۷،۱۹،۲۱ و پنجشنبه آخر هر ماه قمری می‌شود.

تقویم-حجامت-تیرماه-1400-دکتر-کیوان-یعقوبی-

تقویم-حجامت-تیرماه-۱۴۰۰-دکتر-کیوان-یعقوبی-

روزهای احتیاط (رنگ زرد)

روزهای چهارشنبه

روزهای نامناسب در تقویم حجامت ۱۴۰۰ (قرمز)

روزهای جمعه

ماه مبارک رمضان

ماه رومی کانون اول (از ۲۳ آذر تا ۲۳ دی)

یک دیدگاه بگزارید


 • خلاصه خدمات کلینیک

  توجه داشته باشید که خدمات بسیار گسترده ای در زمینه طب سنتی و گیاهان دارویی ارائه می شود و می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

   

 • آدرس

  آدرس : تهرانپارس – خ جشنواره – خ زهدی (امین) – خیابان ملکی (مخابرات) – پلاک ۱۳۳
  تلفن تماس: 77346633-021

   

 • شماره تماس

  تلفن تماس: 77346633
  موبایل جهت تماس ضروری : 09392620124
  ساعت کار 17 لغایت – 22

   

 • درخواست وقت قبلی

  برای رزرو وقت قبلی کافیست فرم را از آدرس زیر کامل کنید، پاسخ توسط ایمیل و یا پیامک اطلاع رسانی خواهد شد رزرو وقت قبلی